Strona Główna BIP Strona Główna
-> 2014
 
2014-10-03 10:09:13
Pożegnanie oficera - mjr Antoniego ANTKIEWICZA

W dniu 30 września 2014 r. Wojskowy Komendant Uzupełnień, podległej WSzW w Poznaniu, który jest w strukturach IWSpSZ, ppłk Marcin PIETRZAK na uroczystej zbiórce żołnierzy i pracowników wojska pożegnał odchodzącego do rezerwy mjr Antoniego ANTKIEWICZA. 

Mjr Antoni ANTKIEWICZ w 1987 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu.  Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 33 pułku Artylerii 11 Dywizji Pancernej w ŻARACH. Przez 12 lat zajmował kolejne wyższe stanowiska służbowe w jednostce wojskowej w Żarach i Leźnicy Wielkiej. W 2000 roku został wyznaczony na stanowisko szefa sekcji personalno – wychowawczej 1 Dywizjonu Lotniczego 25 Brygady Kawalerii w Leźnicy Wielkiej. Od czerwca 2006 r. major Antoni ANTKIEWICZ objął stanowisko Szefa Wydziału - Zastępcy Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu. Następnie rozkazem personalnym Szefa IWSZ w 2012 roku został wyznaczony na Szefa Wydziału - Zastępcę Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Koninie.

Odchodzącemu oficerowi Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Marcin PIETRZAK, wraz z kadrą i pracownikami wojska, życzył dużo spokoju, dalszej wytrwałości, zawodowej satysfakcji, szczęścia i niesłabnącej energii w realizacji zamierzeń oraz kolejnych sukcesów w pracy i w życiu osobistym, podziękował za wysiłek i poświęcenie, które włożył w wykonywanie swoich obowiązków.

Ppłk. Marcin PIETRZAK w imieniu Szefa WSzW w Poznaniu, płk dr Zdzisława MAŁKOWSKIEGO, uhonorował odchodzącego oficera ryngrafem pamiątkowym Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Koninie równocześnie serdecznie powitał Pana mjr Zbigniewa NIZGORSKIEGO, który od dnia 1 października 2014 r. objął stanowisko Szefa Wydziału  - Zastępcy Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Koninie.


Autor tekstu i zdjęć: Jolanta KOPCZYŃSKA